Usługi VoltaMed

Terapia Uzależnień Warszawa

Jeśli tu trafiłeś, to znaczy, że szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby. Niezależnie od tego, czy problemem jest uzależnienie od narkotyków, alkoholu, leków, czy inne, musisz pamiętać jednej ważnej rzeczy. Uzależnienie nie jest oznaką słabości ani braku siły woli, a poważną chorobą, którą można skutecznie leczyć. Leczenie uzależnień nie jest łatwe, dlatego wymaga specjalistycznego wsparcia. Najważniejszym krokiem jest zauważenie problemu i podjęcie decyzji o wyjściu z nałogu. Jeśli rozważasz podjęcia walki z uzależnieniem, z pewnością możemy Ci pomóc. Wiemy, że dla części osób uzależnionych terapia może być wstydliwa. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość pacjenta. Jednak pamiętaj, że decyzja o zmianie życia i wyjściu z nałogu wymaga dużej odwagi. To żaden wstyd, że chcesz zawalczyć o własne zdrowie. Nie jesteś sam. Zespół specjalistów z Centrum Terapii Volta zapewni Ci pełne wsparcie.

Terapia uzależnień - 1 | Voltamed
 

Czym jest uzależnienie? Leczenie uzależnień w Warszawie

Wiele osób zakłada, że ​​można uzależnić się tylko od substancji psychoaktywnych (jak alkohol czy narkotyki), które wywierają fizyczny wpływ na organizm. Jednak prawdą jest, że niemal wszystko może stać się uzależnieniem, w tym różne działania: zakupy, hazard, korzystanie z internetu, seks. Problem pojawia się wtedy, gdy początkowa przyjemność związana z zażywaniem alkoholu, narkotyków, leków lub wykonywaniem jakiejś czynności, zamienia się w przymus. Człowiek uzależniony robi to kompulsywnie, nie kontrolując swojego pragnienia i nie zaprzestając, nawet pomimo wielu negatywnych konsekwencji.

Jeśli dostrzegasz u siebie poniższe objawy, to sygnał, że pomoc specjalisty może okazać się niezbędna:

 • odczuwasz silne pragnienie lub poczucie przymusu spożycia alkoholu, narkotyków, leków czy podejmowania jakiegoś działania,
 • masz problem z kontrolowaniem swojego zachowania, np. trudności w unikaniu rozpoczęcia zażywania środków psychoaktywnych, trudności w ograniczeniu ich ilości, podejmowanie prób unikania czynności i powrót do nich nawet po długotrwałym okresie abstynencji,
 • masz zwiększoną tolerancję na działanie środka psychoaktywnego – potrzebujesz go więcej, aby osiągnąć taki sam efekt,
 • poświęcasz dużo czasu na działania związane z nałogiem,
 • zaniechałeś innych przyjemności, zachowań i zainteresowań,
 • dostrzegasz lub otrzymujesz sygnały od innych o negatywnych konsekwencjach Twojego zachowania (problemy w rodzinie, w pracy, kłopoty z prawem, problemy zdrowotne), ale nie zaprzestajesz swoich działań,
 • próbując zaniechać zachowania, odczuwasz duży dyskomfort.

Nieleczone uzależnienie zaburza całe życie: rodzinne, społeczne i zawodowe. Może prowadzić do poważnych chorób: depresji, uszkodzeń mózgu, marskości wątroby, zaburzeń rytmu serca, przewlekłych stanów zapalnych trzustki i żołądka. Ponadto wśród osób uzależnionych znacznie wzrasta ryzyko podjęcia próby samobójczej.

Terapia uzależnień - 2 | Voltamed

Jak wygląda leczenie uzależnień w naszym ośrodku?

Leczenie uzależnień to proces terapeutyczny mający na celu odnalezienie przyczyn nałogu i naukę kontroli nad nim. To od pacjenta zależy kierunek terapii: czy chce całkowicie zaprzestać przyjmowania substancji psychoaktywnych lub podejmowania działań, czy jedynie je zredukować. W Centrum Medycznym Volta nad Twoim powrotem do zdrowia czuwa zespół specjalistów. Łączymy metody psychoterapii indywidualnej i farmakoterapii, abyś otrzymał kompleksową pomoc i zobaczył szybkie efekty leczenia. Terapeuta uzależnień pomoże Ci znaleźć źródła mechanizmu powodującego uzależnienie i radzić sobie z wszelkimi problemami psychologicznymi, które mogą być z nim związane, np. depresją, niską samooceną lub lękiem. W ramach terapii uzależnień nauczysz się, jak funkcjonować, aby nie musieć sięgać po szkodliwe substancje lub działania. Zapewniamy również wsparcie Twoim bliskim. Po uzgodnieniu z Tobą zapraszamy ich do wzięcia udziału w spotkaniu, aby mogli lepiej Cię zrozumieć i dowiedzieć się, jak mogą Cię wspierać w procesie powrotu do zdrowia.

Wiele osób uzależnionych obawia się pierwszego spotkania i wstydzi mówić o swoim problemie. Terapeuta i lekarz nie będą zszokowani ani nie osądzą Cię, niezależnie od uzależnienia. Dla nich najważniejsze jest to, że zrobiłeś pierwszy krok i przyszedłeś po pomoc. W poufnej przestrzeni możesz mówić otwarcie i mieć całkowitą pewność, że zaoferujemy Ci najlepszą opiekę. Nie musisz specjalnie przygotowywać się do pierwszego spotkania. Terapeuta uzależnień zapyta o powód Twojej wizyty i dlaczego zdecydowałeś się na nią właśnie teraz. Będzie próbował znaleźć Twoją motywację do leczenia i zapyta o objawy, aby móc postawić właściwą diagnozę. Pomoże również w określeniu celu leczenia i zaplanuje, jak ma wyglądać. Terapia uzależnień w każdym przypadku może wyglądać nieco inaczej, gdyż dopasowujemy ją indywidualnie do pacjenta.

Terapia leczenia uzależnień - jakie uzależnienia leczymy?

Z uzależnienia naprawdę można wyjść. Nasi pacjenci są na to najlepszym przykładem. Niezależnie od tego, czy to Twoje pierwsze podejście do leczenia, czy próbowałeś już terapii, możemy Ci pomóc. Doświadczenie i metody naszych specjalistów pozwolą Ci uzyskać trwałe efekty, tzn. zachować abstynencję i nie dopuścić do powrotów choroby.

Sprawdź, w jakich problemach możemy Ci pomóc:

 • uzależnienie od alkoholu,
 • uzależnienie od narkotyków,
 • uzależnienie od leków,
 • uzależnienia od nikotyny,
 • uzależnienie od hazardu,
 • uzależnienie od internetu,
 • uzależnienie od pracy (pracoholizm),
 • uzależnienie od seksu,
 • uzależnienie od zakupów,

Zapraszamy do naszych Centrów Medycznych Volta w Warszawie:

 • Warszawa – Mokotów, ul. Belgijska 11/8,
 • Warszawa – Wola, ul. Żelazna 76A.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?