Usługi VoltaMed

Interwencja Kryzysowa Warszawa

Interwencja kryzysowa to intensywne wsparcie psychologa w trudnych, niespodziewanych sytuacjach. W takich momentach doradztwo i opieka psychologa jest nieoceniona. Zespół Kliniki Volta posiada ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu profesjonalnej, skutecznej interwencji kryzysowej. Nie ważne, jak trudna wydaje Ci się być obecna sytuacja pamiętaj - razem znajdziemy z niej wyjście.

Interwencja kryzysowa | Voltamed

Umów się na wizytę

Kiedy skorzystać z interwencji kryzysowej?

Wiele osób zastanawia się, w jakich sytuacjach oczekiwać pomocy psychologa w ramach interwencji kryzysowej. Nie wahaj się chwycić za telefon, jeśli:

  • doświadczasz przemocy w rodzinie, jesteś ofiarą przemocy seksualnej, mobbingu w pracy, molestowania w rodzinie.
  • jesteś w trudnej, nagłej sytuacji życiowej, z którą ciężko Ci się jest uporać.
  • dotknęła Cię strata bliskiej, ukochanej osoby - np. śmierć w wyniku wypadku lub masz choroby nowotworowe w rodzinie. Takie sytuacje są emocjonalnie trudne dla wielu osób.
  • jesteś w sytuacji zmiany pracy, rozwodu, odczuwasz nieustanny lęk i stres, nie wiesz, co dalej zrobić,
  • masz problemy z nastoletnimi dziećmi.
  • jesteś osobą, która poroniła lub straciła dziecko i potrzebujesz intensywnego wsparcia psychologicznego.

Kryzys pojawia się nagle i wyczerpuje emocjonalnie. Sprawia, ze nie widzimy rozwiązania, obwiniamy się za niepowodzenia lub nie potrafimy odnaleźć równowagi psychicznej. Dlatego psycholog podczas interwencji kryzysowej skupia się na szybkiej pomocy i adaptacji pacjenta do nowej sytuacji.

Centrum interwencji kryzysowej w Warszawie- Klinka Volta

Pewnie zastanawiasz się, jak zespół Kliniki Volta udziela pomocy w ramach interwencji kryzysowej. Przede wszystkim, najważniejszy jest pierwszy kontakt. Doświadczony psycholog skupia się czynnikach, które sprawiły, że jesteś w trudnej sytuacji. Analizuje je, pomaga zrozumieć emocje, tłumaczy przyczyny. Zapewnia wsparcie, pomaga ograniczyć niepokój i lęki, aby zapobiec dalszemu rozwojowi kryzysu, który nierozwiązany, może się nawarstwiać i przerodzić w bardzo poważne problemy.

Dla wielu osób kryzys może być momentem przełomowym w życiu i bodźcem do zmiany na lepsze. Dotyczy to np. rodzin, które doświadczają przemocy, żyją z alkoholikiem i nie potrafią uwolnić się z tej sytuacji.

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji, wydaje Ci się, że nie ma dla Ciebie ratunku, nie widzisz pozytywnych aspektów dalszego życia - zgłoś się do nas. Wiele osób załamuje się w kontakcie z kryzysem - nie ma czego się wstydzić. Każdy z nas ma w życiu problemy, które mogą go załamać. Dzięki procesjonalnej pomocy psychologa z Kliniki Volta możesz szybko stanąć na nogi. To bardzo ważne, aby nie zwlekać i nie bać się skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Z doświadczenia wiemy, że nieleczony kryzys może prowadzić do wielu niebezpiecznych dla zdrowia skutków, np. uzależnienia, rozpad małżeństwa, trudność w budowaniu dalszych relacji międzyludzkich. Dlatego do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie z dużą ilością empatii i zrozumienia. W Naszej klinice zrobimy wszystko, aby pomóc Ci wydostać się z kryzysu.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?