Usługi VoltaMed

Terapia rodzinna Warszawa

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu konfliktu w rodzinie lub macie problemy z komunikacją, pomocą może być terapia rodzin. Sygnałem mogą być na przykład zbyt częste kłótnie i wrażenie, że nie dogadujecie się przy każdej możliwej okazji. Terapia rodzin pomoże także, gdy jeden z członków rodziny przechodzi przez jakieś trudności, a pozostali nie wiedzą, jak mogą mu pomóc i jak z nim rozmawiać. Zadaniem terapeuty rodzinnego jest kompleksowe wsparcie w relacjach pomiędzy członkami rodziny, które zaczyna się od zdiagnozowania problemu, a następnie zaproponowaniu rozwiązań. Nasza poradnia oferuje terapię rodzinną w formie spotkań o określonej częstotliwości, podczas których psychoterapeuta lub psycholog analizuje trudności poprzez ujęcie ich w kontekst całej rodziny.

Terapia rodzinna Warszawa - 1 | VoltaMed

Umów się na wizytę

Co to jest i na czym polega terapia rodzinna?

Terapia rodzin różni się od innych tym, że koncentruje się na problemach całej rodziny, a nie tylko na wyzwaniach, przed którymi stoi jedna osoba. Dzięki niej można zacieśnić więzy rodzinne, które z powodu niezażegnanego konfliktu lub innych czynników uległy rozluźnieniu. Takie spotkania tworzą platformę do bezproblemowej, bezpośredniej komunikacji, dzięki której każdy z członków rodziny może wyjaśnić, jakie zachowania jego najbliższych wywołują w nim dyskomfort lub nawet go krzywdzą. Pomaga też dotrzeć do bliskiego, który wycofał się z życia rodzinnego, przez co pozostali mają trudności w zrozumieniu go. Pamiętajmy, że problemy jednego członka rodziny wpływają na jej całokształt, dlatego najlepiej jest rozwiązywać je wspólnie. Do takich zmian często potrzebna jest osoba z zewnątrz. Taką terapię prowadzą specjaliści z tej dziedziny, najczęściej psychoterapeuci, ale także psychologowie doświadczeni w pracy z rodzinami.

Terapia rodzinna Warszawa - 2 | VoltaMed

Jakie problemy może rozwiązać terapia rodzinna

 • liczne kłótnie
 • zaburzone relacje dzieci z rodzicami
 • zachowania dzieci wynikające z relacji między rodzicami
 • brak odpowiedniej komunikacji, prowadzący do tłumienia żalu w sobie
 • rozluźnienie więzi rodzinnych
 • trudności związane z chorobą jednego członka rodziny

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z terapii rodzinnej?

Tak naprawdę nie da się jasno określić, kiedy jest najlepszy czas na skorzystanie z terapii rodzinnej. Wystarczy jednak, że członkowie rodziny wolą spędzać czas poza domem niż spędzać czas ze sobą – to wyraźny sygnał, że pojawiły się problemy, których nie da się rozwiązać samodzielnie. Nieustanne kłótnie i wrażenie toksyczności relacji również jest wskazaniem do podjęcia terapii. Ale także w momencie, w którym po prostu czujecie, że nie dajecie sobie już do końca rady z czymś, co dzieje się w waszym wspólnym życiu, możecie śmiało szukać pomocy. Korzyści jest bowiem sporo:

 • nauczycie się ze sobą rozmawiać bez gniewu, żalu, wylewania frustracji
 • zrozumiecie siebie nawzajem i poznacie się lepiej
 • przedstawicie sobie nawzajem swoje indywidualne cele i wspólnie wypracujecie cel dla was wszystkich
 • zacieśnicie więzi rodzinne
 • po przebytej terapii będziecie sobie znacznie bliżsi i łatwiej wam będzie rozwiązywać problemy

Potrzebujesz wizyty u specjalisty?

Jak wygląda przebieg terapii rodzinnej?

Niektóre spotkania odbywają się w komplecie i uczestniczą w nich wszyscy członkowie rodziny. Na inne terapeuta rodzinny zaprasza wybranych uczestników terapii – mogą to być rodzice, mogą to być dzieci, a mogą to być pojedyncze osoby, które są wyjątkowo dotknięte sytuacją między najbliższymi. To, ile trwa terapia, najczęściej zależy od tego, z jakim problemem zmaga się rodzina. Zazwyczaj wystarczy około 15 spotkań, ale może to być więcej. Decyzję o długości terapii i częstotliwości spotkań podejmuje terapeuta.

Terapia rodzinna - dlaczego my?

Jeśli w Twojej rodzinie jakiś problem utrudnia wspólne funkcjonowanie, skorzystaj z naszej oferty terapii rodzinnej. Nasza poradnia bazuje na ciężkiej pracy doświadczonych specjalistów z zakresu różnych aspektów ludzkiej psychiki, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, by być gotowymi na niesienie pomocy kolejnym rodzinom. Przyjmujemy w Warszawie pacjentów ze wszystkich dzielnic miasta. Zaufało nam już wiele rodzin – wiemy, że Twoja również może pokonać trudności, które wpływają na jej codzienność!

Terapia rodzinna Warszawa - 3 | VoltaMed

Jak wybrać dobrego psychoterapeutę – dlaczego nasi specjaliści?

Wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego psychoterapeutę. Pierwszym krokiem jest wybranie psychoterapeuty pracującego w danym nurcie. Warto porównać kwalifikacje różnych osób. Następnie należy umówić się na spotkanie i sprawdzić, czy osobowość terapeuty nam odpowiada.

Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na szukanie odpowiedniej osoby, dobrze trafiłeś! Zatrudniamy specjalistów najwyższej klasy o stosownych kompetencjach, którzy są przy tym ciepłymi i wspierającymi ludźmi. Nie oceniamy naszych pacjentów i nie kierujemy się naszymi poglądami. Dbamy o dyskrecję i atmosferę współpracy. Nasza poradnia zrzesza psychoterapeutów, których życiową misją jest niesienie pomocy i którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, by być w tym jak najskuteczniejszymi. Proponujemy nie tylko psychoterapię poznawczo-behawioralną, ale także inne nurty, dlatego jesteśmy pewni, że znajdziemy strategię leczenia Twojego problemu.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?