Usługi VoltaMed

Leczenie Bezsenności Warszawa

Nie pamiętasz już, kiedy spokojnie przespałeś całą noc? Długo nie możesz zasnąć lub często się wybudzasz? Czasem każdy miewa problemy ze snem. Jednak jeśli jest to stan przewlekły, nie możesz go ignorować. Brak snu sprawia, że brak Ci energii, funkcjonujesz na zwolnionych obrotach, jesteś apatyczny. Może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego tak ważne jest, abyś zwrócił się o pomoc do specjalisty, który zdiagnozuje Twoje zaburzenia snu i zaproponuje skuteczne leczenie. W centrum Volta wiemy, jak leczyć bezsenność – potwierdzają to setki pacjentów.

Leczenie bezsenności | Voltamed

Umów się na wizytę

Co to jest bezsenność?

Skąd masz wiedzieć, czy to już czas, aby szukać pomocy specjalisty? Zacznijmy od zdefiniowania problemu. Bezsenność to stan, kiedy śpisz zbyt krótko lub gdy jakość snu jest zaburzona. Możesz go rozpoznać na podstawie charakterystycznych symptomów.

Objawy bezsenności:

  • trudności z zasypianiem pomimo zmęczenia,
  • budzenie się w ciągu nocy,
  • przedwczesne budzenie się nad ranem i problemy z ponownym zaśnięciem,
  • poczucie, że sen nie przynosi regeneracji,
  • senność i zmęczenie w ciągu dnia.

Jeżeli doświadczasz jednego z powyższych objawów przez co najmniej 2-3 tygodnie, to sygnał, że konieczna jest pomoc specjalisty. Lekarz od snu to po prostu psychiatra. Jego pierwszym zadaniem jest znalezienie przyczyn Twojego stanu. Dość rzadko zdarza się, że bezsenność pojawia się samoistnie – mówimy wówczas o tzw. bezsenności pierwotnej. Najczęściej jednak występuje z innymi chorobami – jest to bezsenność wtórna. Może być spowodowana szeregiem przyczyn.

Przyczyny bezsenności:

  • niewłaściwa higiena snu,
  • zaburzenia psychiczne (depresja, zaburzenia lękowe, przewlekły stres),
  • choroby somatyczne (zaburzenia hormonalne,
  • choroby neurologiczne, choroby reumatoidalne),
  • niektóre leki (tabletki antykoncepcyjne, hormony tarczycy, kortykosteroidy).

Szacuje się, że w Polsce problem zaburzeń snu o charakterze bezsenności może dotyczyć aż 40% osób. Wiele z nich czeka z podjęciem decyzji o leczeniu. Niesłusznie. Pamiętaj, nie warto poświęcać zdrowia! Nieleczona bezsenność może doprowadzić do poważnych konsekwencji: od chronicznego zmęczenia, drażliwości, kłopotów z koncentracją i zapamiętywaniem, po depresję czy cukrzycę.

Leczenie bezsenności - 2 | Voltamed

Jak leczyć bezsenność?

Podczas pierwszej wizyty w centrum Volta lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Konsultacje pomogą znaleźć przyczynę Twoich problemów, postawić trafną diagnozę i dobrać rodzaj terapii. Może okazać się, że konieczne będą dodatkowe badania (np. z krwi). Następnie lekarz omówi z Tobą rodzaje terapii.

Istnieją różne metody leczenia zaburzeń snu. Część osób obawia się wizyty u psychiatry ze względu na mity wokół terapii. Nie jest prawdą, że polega ona na przyjmowaniu leków nasennych. Najczęściej w terapii bezsenności stosuje się małe dawki leków przeciwdepresyjnych. Inną metodą jest wykorzystanie psychoterapii. W leczeniu zaburzeń snu zalecana jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. To rodzaj terapii, która leczy poprzez modyfikowanie negatywnych myśli, emocji i wzorców zachowań. W centrum Volta pacjenci odczuwają dużą poprawę już po kilku sesjach psychoterapii. Nasi psychiatrzy i psychoterapeuci współpracują ze sobą, dlatego masz pewność, że jesteś w dobrych rękach, a leczenie odbywa się kompleksowo.

Nasza klinika zaburzeń snu w Warszawie

Leczenie bezsenności i innych zaburzeń snu powinno się odbywać pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy biorą pod uwagę zarówno somatyczne czynniki zdrowia, jak i kwestię zaburzeń psychicznych. Jeśli zmagasz się z: bezsennością, narkolepsją, zaburzeniami rytmu okołodobowego, parasomniami, zaburzeniami oddychania w trakcie snu czy zespołem niespokojnych nóg, to wiedz, że dobrze trafiłeś. W centrum Volta skutecznie leczymy pacjentów z tymi problemami. Dopasujemy indywidualne metody terapii, poświęcając Ci 100% uwagi i zachowując pełną dyskrecję. Wybierając centrum Volta, szybko wygrasz walkę z bezsennością.

Zadzwoń do Centrum Medycznego Volta i umów się na pierwszą wizytę. Nasza klinika leczenia bezsenności w Warszawie rozwiąże Twój problem.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?