Usługi VoltaMed

Psycholog online

Potrzebna Ci pomoc psychologiczna online? Zależy Ci na rozmowie ze specjalistą, ale wolisz skorzystać z możliwości kontaktu przez Internet? Nic prostszego – oferujemy spotkania z psychologiem w dogodnej dla Ciebie formie, bez wychodzenia z domu i bez stresu! Wizyty online są równie skuteczne co te na żywo – dzięki nim również możesz zmierzyć się ze swoimi problemami i znaleźć na nie sposoby leczenia. Skype, czat, a może rozmowa z psychologiem przez telefon? W ten sposób możliwe jest zarówno uzyskanie jednorazowej porady, jak i skorzystanie z psychoterapii.

Zróżnicowane metody leczenia pomogą Ci przejść przez trudności, których doświadczasz. Stawiamy na życzliwość, empatię i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Możesz uzyskać pomoc wykwalifikowanego psychologa w formie online w każdej chwili – wystarczy, że wybierzesz dogodny termin i formę.

Specjalista Psycholog | Voltamed

Umów się na wizytę

Czy konsultacje psychologiczne online to skuteczna forma pomocy?

Pomoc psychologiczna online jest tak samo efektywna, jak w gabinecie. Pomaga przejść przez kryzysy życiowe, pomóc w poradzeniu sobie z lękiem oraz zaburzeniami nastroju, uleczyć niskie poczucie własnej wartości czy rozwiązać problemy w relacjach. Może być przeprowadzona jako jednorazowa konsultacja lub pełna terapia w odpowiednim nurcie.

Najważniejsze jest bowiem to, że nasi psychologowie to świetnie wykwalifikowani specjaliści. Z ich wiedzy możesz skorzystać bez wychodzenia z domu. To osoby, które zgromadziły doświadczenie dzięki latom studiów, kursów i własnej praktyki. Ponadto wybierając taką formę konsultacji zostajesz w komfortowym dla siebie miejscu i nie musisz stresować się dojazdem, czy dostosowywać planu własnego dnia do sesji. Ma to również szczególne znaczenie dla osób z niepełnosprawnością lub schorzeniami, które mają problemy z poruszaniem się. Dla wielu osób skorzystanie ze wsparcia psychologa online to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Formy naszej pomocy psychologicznej online

Nasza klinika oferuje kilka możliwości spotkań online. Dzięki temu możesz wybrać odpowiednią formę pomocy dla siebie.

 • Czat z psychologiem online – to świetny wybór, jeśli rozmowy głosowe z drugą osobą Cię stresują. Pisanie często ułatwia skonkretyzowanie problemów i przyjrzenie się im. To dobra możliwość wsparcia, gdy łatwiej jest Tobie w ten sposób zebrać myśli.
 • Rozmowa z psychologiem online w wersji wideo – wizytę możemy prowadzić także za pośrednictwem Skype lub innej aplikacji do rozmów wideo. Specjaliście łatwiej będzie zrozumieć Twoje problemy, gdy będzie miał możliwość przyjrzenia się Twojej gestykulacji, mimice i wszystkiemu, co składa się na komunikację niewerbalną.
 • Konsultacja telefoniczna – to wygodna forma, gdy nie masz dostępu do komputera lub po prostu wolisz uniknąć kontaktu twarzą w twarz.

Nasza pomoc psychologiczna obejmuje zarówno jednorazowe konsultacje (na przykład w sytuacjach kryzysowych), jak i pełen zakres psychoterapii online w postaci regularnych sesji, podczas których psychoterapeuta da Ci narzędzia do rozwiązywania problemów i pomoże odzyskać poczucie spokoju w życiu. Zalecamy pomoc psychologa w celu wyboru formy, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. W przypadku konieczności podjęcia terapii, psycholog zaproponuje także odpowiedni nurt, który sprawdzi się przy zgłaszanych symptomach i oczekiwaniach.

W jaki sposób umówić się na spotkanie online z naszymi specjalistami?

 • Zarówno na konsultację, jak i terapię umówisz się wygodnie przez Internet. Listę naszych psychologów i psychoterapeutów znajdziesz w zakładce "Specjaliści". Tam zawarliśmy też dostępne terminy.
 • Następnym krokiem jest dokonanie płatności. Obok usług w zakładce "Specjaliści" znajdziesz kwotę za spotkanie online.
 • Dla osób nieznających języka polskiego przygotowaliśmy ofertę spotkań w języku angielskim.
 • Pomoc odbędzie się w wybranej przez Ciebie formie – przez Skype, przez czat lub przez telefon.
Psycholog online

Psycholog dziecięcy online – pomagamy również najmłodszym

Zaniżona samoocena, zaburzenia odżywiania lub lękowe, stres, symptomy depresji – to wszystko dotyczy często również dzieci i młodzieży. Dlatego zajmujemy się także prowadzeniem pomocy psychologicznej dla najmłodszych.

Ignorowanie ich problemów może prowadzić do nasilenia się objawów oraz rzutować na dorosłe życie. Wierzymy, że im wcześniej takie osoby otrzymają pomoc (nawet w formie jednorazowej porady!), tym mniejsze ryzyko, że w przyszłości będą potrzebowały pomocy specjalisty.

W trudnej sytuacji życiowej, takiej jak doświadczanie przemocy szkolnej lub rozwód rodziców, pomoc psychologiczna dla dzieci jest nierzadko niezbędna. Warto im jak najwcześniej pokazać, że zdrowia psychicznego nie można ignorować i należy o nie dbać tak samo, jak o zdrowie fizyczne.

Kto może skorzystać z konsultacji psychologicznych online?

Dla kogo są przeznaczone nasze konsultacje i sesje terapii online?

 • Dla osób dorosłych, które doświadczają zróżnicowanych trudności i potrzebują wsparcia w mierzeniu się ze swoimi problemami.
 • Dla par, które doświadczają kłopotów w komunikacji lub kryzysów.
 • Dla rodzin z dziećmi.
 • Dla dzieci i nastolatków.

Rzadko kiedy wystarczy skorzystanie z jednorazowej porady, często potrzebne są regularne rozmowy przez określony czas, a w wielu przypadkach niezbędne będzie podjęcie cyklicznej terapii. Podczas spotkania online psycholog będzie mógł określić, jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie i jaką formę pomocy może zaproponować.

Kiedy warto skorzystać z konsultacji psychologicznych online?

Często bagatelizujemy symptomy zaburzeń, które wskazują na to, że warto byłoby skontaktować się ze specjalistą. Mimo, że obniżają jakość życia, wolimy je przeczekać. Tymczasem na to, że rozmowa z psychologiem jest potrzebna, wskazują takie elementy jak:

 • zaniżona samoocena
 • wahania samopoczucia
 • doświadczanie stanów lękowych i depresyjnych
 • obniżenie motywacji, trudności z wykonywaniem codziennych zadań
 • problem życiowy – na przykład rozwód, śmierć lub choroba, także bliskiej osoby, utrata pracy, kryzys w związku
 • doświadczona trauma
 • problemy z odżywianiem

Jakie problemy mogą rozwiązać nasi psycholodzy przez Internet?

Istnieje wiele problemów, które skutecznie rozwiązuje nasze wsparcie online. Psycholog sprawdzi się w przypadku leczenia następujących zaburzeń:

 • depresja
 • lęki
 • zaburzenia osobowości
 • PTSD – zespół stresu pourazowego
 • zaburzenia odżywiania
 • nerwica
 • samotność
 • stres
 • psychologiczne aspekty innych chorób
 • trudności w pracy, w relacjach, w rodzinie, w związku z opieką nad osobą starszych.

Lista jest jednak znacznie dłuższa. Czasem dopiero podczas konsultacji okazuje się, że pacjentowi doskwierają symptomy sygnalizujące kilka różnych zaburzeń. Poprawna diagnoza może zostać wystawiona wyłącznie przez specjalistów, dlatego odradzamy samodzielne diagnozowanie się.

Psychoterapia online z Voltamedem – dlaczego warto wybrać naszych specjalistów?

Korzystanie z pomocy psychologów w formie online to rozwiązanie, dzięki któremu możesz odzyskać komfort życia. Jeśli nie masz możliwości lub nie chcesz spotykać się na żywo, rozmowa przez Internet (czat, Skype, inny komunikator) lub przez telefon również będzie równie skutecznym sposobem leczenia. Naszą pomoc psychologiczną kierujemy do wszystkich, którzy doświadczają problemów i nie są pewni, jak powinni sobie z nimi poradzić.

Stawiamy na dyskrecję, przyjazną atmosferę i pełne zrozumienie. Podczas rozmowy wnikliwie przyglądamy się sygnalizowanym trudnościom i szukamy rozwiązań, które przyniosą zarówno natychmiastowy, jak i długotrwały efekt. W naszym zespole znajdziesz wielu różnych specjalistów, dzięki czemu możemy zaproponować nieodległe terminy. Zapraszamy do rejestracji na spotkanie z którymś z naszych psychologów.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?