Usługi VoltaMed

Psychiatra online

Potrzebna Ci wizyta u psychiatry, ale wolisz spotkać się ze specjalistą przez Internet? Konsultacja psychiatryczna online niczym nie różni się od stacjonarnej – oprócz tego, że nie musisz wychodzić z domu i poświęcać czasu na dojazd. W naszym centrum medycznym spotkasz się z lekarzem psychiatrą w dogodnej dla Ciebie formie, w odpowiadającym Ci terminie i bez długich kolejek. Profesjonalne wsparcie jest na wyciągnięcie ręki. Nie czekaj – wybierz termin i umów wizytę już dziś!

Specjalista Psycholog | Voltamed

Umów się na wizytę

Czy pomoc psychiatryczna online jest skuteczna?

Konsultacja psychiatryczna online jest równie skuteczna, co w gabinecie. Podstawą jest tu rozmowa z pacjentem. W trakcie takiej wizyty specjalista psychiatra dobierze odpowiednią strategię leczenia i zaproponuje skuteczne rozwiązania, które poprawią Twój komfort życia. Pamiętaj, że psychiatra, psycholog i psychoterapeuta to zupełnie różne osoby. Lekarz specjalista psychiatra zajmuje się przede wszystkim stworzeniem samej koncepcji leczenia i to on dobiera odpowiednie leki, dzięki którym szybko można stanąć na nogi. To absolwent studiów medycznych, który zrobił specjalizację z zakresu psychiatrii. Z kolei psycholog i psychoterapeuta pomagają pacjentowi w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Bardzo dobre rezultaty przynosi połączenie farmakoterapii i psychoterapii.

Formy naszej pomocy psychiatrycznej

W jaki sposób przebiega konsultacja psychiatryczna online u lekarzy z naszej kliniki? Możesz wybrać najbardziej dogodną z trzech opcji:

Rozmowa wideo

Możesz też wybrać konsultację online za pośrednictwem Skype lub innego komunikatora z funkcją rozmów przez kamerę. Psychiatra wiele sygnałów odczytuje dzięki komunikacji niewerbalnej pacjenta – to ułatwia rozpoznanie problemu.

Rozmowa przez telefon

Innym sposobem na uzyskanie pomocy psychiatry są konsultacje online przez telefon. O wyznaczonej godzinie psychiatra do Ciebie zadzwoni i przeprowadzi szczegółowy wywiad. Z takiej opcji korzysta wiele osób, unikających pokazywania swojej twarzy.

W jaki sposób umówić się na spotkanie online z naszymi specjalistami?

 • Najpierw musisz wybrać, z którym psychiatrą z naszego zespołu chcesz rozmawiać. W naszym centrum medycznym pracuje wielu świetnie wykwalifikowanych specjalistów – wybierz tego, który wzbudza w Tobie największe zaufanie.
 • Następnie będziesz musiał zapłacić za wizytę. Konsultacja psychiatryczna kolejna i pierwsza online kosztują u nas tyle samo, co stacjonarnie. Płatności dokonasz przez Internet.
 • Terminy do naszych specjalistów nie są odległe, dlatego w naszym przypadku nie musisz czekać miesiącami na konsultację. Wybierz dogodny termin i umów wizytę.

Pamiętaj, że pierwsza wizyta zwykle jest dłuższa niż kolejne spotkanie w ramach konsultacji psychiatrycznej. Nie musisz się martwić tym, że nie wiesz, co należy powiedzieć – lekarz sam zada odpowiednie pytania, dzięki którym zrozumie lepiej Twój stan psychiczny i Twoje dolegliwości.

Psycholog online

Kiedy warto skorzystać z porad psychiatrycznych online?

Zastanawiasz się, czy taka porada jest Ci faktycznie potrzebna? Jeśli doświadczasz uczuć, które sprawiają Ci wyraźny problem i utrudniają funkcjonowanie, skorzystaj z usług psychiatry. Istnieje wiele symptomów wskazujących na to, że warto sięgnąć po pomoc lekarza. Są to na przykład:

 • przytłaczający smutek, niepokój
 • nieregularne lub cykliczne wahania nastroju
 • lęki – zarówno ataki lęku, jak i nawracające obawy
 • bezsenność
 • nadmierna senność
 • brak motywacji i sił do życia
 • poczucie beznadziei, niezrozumienia, zagrożenia
 • niecodzienne doświadczenia zmysłowe i psychiczne

Lista jest jednak znacznie dłuższa. Czasem dany symptom wskazuje na kilka zaburzeń i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Lekarz psychiatra w trakcie wizyty oceni, jakie rozwiązanie będzie najbardziej wskazane – terapia, odpowiednie leki czy skierowanie pacjenta do innej poradni, na przykład neurologicznej lub endokrynologicznej.

Jakie problemy mogą rozwiązać nasi psychiatrzy za pośrednictwem e-wizyt?

Podczas takich konsultacji lekarz jest w stanie skutecznie leczyć wiele zaburzeń psychicznych. Dzięki temu można uzyskać poprawę u pacjentów, którym doskwierają symptomy:

  • depresji
  • ataków paniki
  • choroby afektywnej dwubiegunowej
  • zaburzeń osobowości
  • psychoz
 • zaburzeń snu.

Czy psychiatra online może wypisywać recepty i zwolnienia?

Psychiatra podczas wizyty online ma możliwość wystawienia recepty. Od stycznia 2020 roku w Polsce istnieje e-recepta, która jest przesyłana do odpowiedniego systemu. Pacjent po wizycie otrzymuje jej numer, który podaje pracownikowi apteki wraz ze swoim PESEL-em, dzięki temu może kupić leki.

Tak samo wielu pacjentów zastanawia się, czy po konsultacji online z lekarzem będą mogli otrzymać zwolnienie. Już od 2016 roku w Polsce można wypisać pacjentom e-zwolnienie, czyli e-ZLA. Co więcej, teraz lekarz nie może wystawiać papierowych zwolnień. E-ZLA otrzymasz, jeśli podczas wizyty lekarz uzna, że Twój stan uniemożliwia Ci pracę i że potrzebujesz czasu na regenerację oraz skupienie się na własnym zdrowiu psychicznym.

Psychiatrzy online – specjaliści firmy Voltamed

W naszym centrum medycznym podchodzimy do zdrowia w sposób kompleksowy. Uważamy, że złe samopoczucie i przytłaczające problemy bezpośrednio przekładają się na jakość życia. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że należy iść z duchem czasu i ułatwiać dostęp do lekarzy. Z naszą pomocą możesz uzyskać pomoc specjalisty bez wychodzenia z domu i bez tracenia czasu na dojazd. Możesz zasięgnąć rady lekarza w zaciszu własnego domu, nie stresując się gabinetem lekarskim. Nasze doświadczenie pokazuje, że dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny, w tym psychiatrii, konsultacje przez Internet są skuteczne i wygodne.

Stawiamy na profesjonalizm – w naszym zespole zatrudniamy lekarzy, których cechuje dyskrecja, życzliwość i przede wszystkim empatia. Zaburzenia i choroby psychiczne wymagają bardzo delikatnego podejścia, które możemy zapewnić. Jeśli psychiatra uzna, że w danym przypadku wskazana jest także psychoterapia, możemy ją zaproponować. Z nami nie musisz czekać miesiącami na termin konsultacji ze specjalistą. Możesz się umówić już dziś!

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?