Usługi VoltaMed

Leczenie Depresji Warszawa

Czujesz, że rzeczy, które kiedyś sprawiały Ci radość teraz nie budzą Twojego zainteresowania? Każdy dzień staje się udręką - pójście do pracy, spotkania z przyjaciółmi, a nawet wstanie z łóżka. . . Jeżeli Twoje przygnębienie utrzymuje się przez długi czas, unikasz ludzi i nie dostrzegasz pozytywnych chwil w życiu - nie lekceważ tego! To mogą być pierwsze objawy depresji. Depresja to poważna choroba, która wymaga odpowiedniej i szybkiej terapii. W Klinice Volta w Warszawie pomożemy Ci pokonać problemy i przywrócimy Twoją radość życia!

Leczenie depresji | Voltamed

Umów się na wizytę

Leczenie depresji - 3 | Voltamed

Psychoterapia depresji

Istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z problemem depresji. Pierwszym z nich jest skuteczne leczenie farmakologiczne, które zawsze przepisuje lekarz psychiatra. Leki powinno się włączyć do terapii wtedy, kiedy obniżenie nastroju i przygnębienie towarzyszy Ci przez cały czas, utrudniając funkcjonowanie. Jednak same leki nie rozwiążą źródła problemu, jedynie złagodzą nieprzyjemne skutki depresji. Tabletki są przepisywane przez lekarza psychiatrę do konkretnej choroby.

Wyjść z depresji pomaga terapia, którą przeprowadza wykwalifikowany psychoterapeuta. Rozpisuje on plan psychoterapii, czyli cykliczne spotkania (1-1,5 godziny) na których rozmawia z Tobą o Twoim problemie. Pomaga rozpoznać emocje, zadaje pytania, które nakierują Cię na rozwiązanie. Psychoterapia trwa zazwyczaj ok. rok i w połączeniu z farmakologią potrafi przynieść szybkie efekty.

Pomagamy w depresji

W klinice Volta w Warszawie pracują psychoterapeuci, którzy specjalizują się w różnych nurtach psychoterapii: poznawczo-behawioralna, systemowej, terapii EMDR i psychodynamicznej. Terapeuta rozpoznaje, jaki nurt terapii będzie najlepszy dla danego pacjenta, który zgłasza się do nas po pomoc. Najpopularniejszym nurtem jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Polega na redukowaniu zaburzeń poprzez zmianę zachowania i sposobów myślenia. Osiągamy to wykonując ćwiczenia i przewartościowując swoje przekonania, modyfikując destrukcyjne zachowania i fałszywe schematy.

Psychoterapia dynamiczna skupia się na poznaniu emocji drugiego człowieka. Terapeuta jest przewodnikiem po uczuciach i pomaga je zrozumieć. Terapia systemowa zakłada, że świat złożony jest z wielu systemów, który wpływa na zachowanie i odczucia człowieka. Takim systemem jest np. rodzina. Terapeuta systemowy rozpracowuje relacje rodzinne i zastanawia się nad ich wpływem na życie pacjenta. EMDR to świetna metoda do leczenia traumy. Terapia ma na celu skupiać się na rozpracowywaniu emocji z traumatycznego wydarzenia i jednoczesnej, naprzemiennej stymulacji obu półkul mózgowych, np. za pomocą ruchu gałek ocznych.

Leczenie depresji - jak wygląda?

Depresja dotyka praktycznie każdego - osobę straszą, dorosłą, nastolatków a nawet dzieci! Przyjęło się mówić, że na depresję chorują osoby wrażliwe, najczęściej kobiety. Tak naprawdę depresja może przyjść nieoczekiwanie do każdego, np. po ciężkim przeżyciu. Istnieje depresja poporodowa, depresja związana z menopauzą, samotnością, niezadowoleniem ze związku małżeńskiego, odrzuceniem przez grupę rówieśniczą. Kiedy każdego dnia masz obniżony nastrój, nie odczuwasz radości z życia, niezadowolony z siebie, unikasz codziennych aktywności to znak, że musisz zgłosić się do naszej Kliniki leczenia depresji.

Depresja jest uleczalną chorobą. Zapraszamy wszystkie osoby chcą otrzymać pomoc, zawalczyć o siebie i wyjść z depresji. Wybierając nasze centrum - Klinikę Volta masz pewność, że:

  • pracują u nas wybitni specjaliści po renomowanych uczelniach i kursach - psycholog, psychiatra, psychoterapeuta,
  • są doświadczeni w leczeniu konkretnych zaburzeń, dzięki czemu stawiają trafne diagnozy,
  • kierują się dobrem pacjentów, są empatyczni,
  • nie oceniają, tylko słuchają i pomagają znaleźć właściwa drogę,
  • poświęcają Twojemu problemowi maksimum uwagi i troski.

Gdzie leczyć depresję w Warszawie?

Obecnie na depresję choruje ok. 1,5 miliona Polaków. Wiele z nich często nie wie, jak szukać pomocy. Boją się oceny, nie wiedzą, gdzie się udać, wstydzą się opowiadać o intymnych problemach. Dlatego tak ważne jest wybranie specjalisty, który będzie kompetentny, doświadczony w leczeniu danego problemu i przede wszystkim - wzbudzi nasze zaufanie.

W Klinice Volta wszystko zaczyna się od pierwszego kontaktu. Specjaliści po studiach psychologicznych, kursach psychoterapii, studiach medycznych na kierunku psychiatria chętnie spotkają się z Tobą na niezobowiązującej konsultacji. Konsultacja specjalisty w Klinice Volt kosztuje od 170 zł do 300 zł. Cena zależy od lokalizacji - mamy gabinet w Warszawie na ul. Belgijskiej i ul. Żelaznej (Warszawa). Oferujemy także konsultacje w języku angielskim. Na spotkanie umówisz się telefonicznie lub on-line za pośrednictwem naszej strony www.

Konsultacja w Klinice Volta to nic innego jak spotkanie na bezpośredniej rozmowie, zazwyczaj z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Nie musisz się niczego obawiać, ponieważ pracujemy z doświadczonymi, najlepszymi specjalistami, dla których żaden temat i problem nie jest obcy. Na pierwszym spotkaniu możesz czuć się trochę nieswojo, jednak uczucie to minie po kilku minutach. Specjalista z kliniki Volta zada Ci ważne pytania, które pomogą mu postawić diagnozę i dobrać dalsze leczenie. Wszystko odbywa się w komfortowej atmosferze, w przyjaznym gabinecie w Warszawie.

Nasza klinika i ośrodek leczenia depresji

Leczenie depresji to proces, który ustalany jest indywidualnie i zależy od wspólnej pracy psychiatry, terapeuty i pacjentów. Droga do całkowitego wyzdrowienia jest możliwa, jednak wymaga czasu. W Klinice Volt otrzymasz zrozumienie, pełną dyskrecję i doświadczenie w prowadzeniu terapii osób z depresją. Zadzwoń do nas i umów się na pierwszą wizytę.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?