Usługi VoltaMed

Leczenie Nerwicy Warszawa

Nerwica potrafi skutecznie odebrać panowanie nad życiem. Utrudnia je sprawiając, że zwykłe czynności, takie jak wyjście do pracy lub kontakt z innymi ludźmi są sytuacjami ekstremalnie trudnymi. Kiedy nerwica przejmuje kontrolę nad naszym ciałem należy zwrócić się o pomoc do ośrodka leczenia nerwic. Czym jest nerwica i jak rozpoznać jej objawy? Kiedy należy poddać się psychoterapii?

Leczenie nerwicy | Voltamed

Umów się na wizytę

Co to jest nerwica i jakie są jej przyczyny?

Nerwica to poważne zaburzenie psychiczne, które związane jest z zaburzeniami lękowymi. Nerwica ma wiele postaci i pojawia się w wyniku różnych problemów emocjonalnych. Nieodłącznym elementem nerwicy jest szereg objawów somatycznych, czyli dolegliwości z którymi zmaga się ciało - np. kołatanie serca, trzęsące się ręce, bóle głowy. Częstym problemem pacjentów cierpiących na nerwice jest nieuzasadniony lęk i poczucia zagrożenia, które pojawia się nawet w zwykłych sytuacjach, takich jak wyjście do pracy czy spotkania z nowymi osobami.

Nerwica uznawana jest za chorobę XXI wieku i pojawia się wtedy, kiedy nasza psychika jest mocno obciążona i nie potrafi poradzić sobie z wieloma problemami. W klinice Volta w Warszawie skuteczne leczenie nerwicy rozpoczynamy od znalezienia przyczyny jej występowania. A do najczęstszych powodów pojawienia się tej choroby zaliczamy:

 • nieustający stres związany z pracą, oczekiwaniami, których nie potrafimy sprostać, a także życie pod presją,
 • sytuacje traumatyczne, np. po stracie ukochanej osoby, poważny wypadek, urazy psychiczne, lub doświadczenia z przeszłości, z którymi nie możemy się pogodzić,
 • uwarunkowania psychiczne, czyli cechy osobowościowe danej osoby, jej temperament, wewnętrzna wrażliwość, sposób wychowania,
 • problemy z akceptacją własnej osoby, brak pewności siebie, lęk przed oceną innych,
 • nieustanne dążenie do zaspokojenia ambicji, wynikającej z presji społeczeństwa, rodziny,
 • lęk przed porażką, utratą np. statusu materialnego, utratą partnera,
 • uwarunkowania neurobiochemiczne, hormonalne, genetyczne.

Jakie są objawy nerwicy?

Każdy z nas jest inny i inaczej radzi sobie z problemami. Jedne osoby są bardziej odporne psychicznie i dobrze radzą sobie w trudnych sytuacjach. Wiele osób przerasta presja, z jaką codziennie się zmaga. Jak rozpoznać, że masz do czynienia z objawami nerwicy? Najczęstsze objawy nerwicy to:

 • zaburzenia lękowe, ataki paniki, doświadczanie nieustającego napięcia, dużego stresu
 • fobie - czyli irracjonalny strach przed normalnymi sytuacjami, które są "wyzwalaczem" lęku. Pacjent wie, że często jest on nieuzasadniony, jednak nie potrafi zapanować nad emocjami. Do najczęstszych fobii należy np. fobia społeczna,
 • nerwice natręctw - czyli obsesyjne myśli, zachowania, które pacjent cały czas powtarza np. częste mycie rąk. Osoba wykonując te czynności ma nadzieję, że w ten sposób uchroni się przed czymś "złym", choć wie, że są one pozbawione sensu,
 • objawy somatyczne - takie jak: biegunka, zaparcia, wzdęcia, trudności w oddychaniu, kołatanie serca, zawroty głowy, nadmierne oddawanie moczu, uczucie drętwienia i mrowienia ciała, napięcia mięśni, zaburzenia miesiączkowania, a nawet erekcji. Często u pacjentów pojawiają się problemy z zasypianiem, koszmary nocne, apatia i brak energii. Taki stan potrafi być na dłuższą metę bardzo uciążliwy.

Życie z nerwicą potrafi być niezwykle trudne. Paraliżujący lęk nasila się i sprawia, że niemożliwe jest normalne funkcjonowanie. Nieleczona nerwica jest często bardzo groźna dla zdrowia i prowadzi do nasilenia się objawów somatycznych. Nie warto szukać uśmierzenia lęku w alkoholu, czy nikotynie. To działanie na dłuższą metę nie przyniesie rozwiązania.

Naszym zadaniem jest pomóc Ci w radzeniu sobie z tą chorobą. Dlatego jeżeli podejrzewasz, że nerwica to problem który Cię dotyczy, nie zwlekaj i umów się na pierwszą konsultacje w klinice Volta w Warszawie.

Leczenie nerwicy - 2 | Voltamed

Nasz ośrodek leczenia nerwic w Warszawie

Leczeniu nerwicy często towarzyszy farmakoterapia, która jest doskonałym uzupełnieniem psychoterapii. Leki przepisuje psychiatra po dokładnym wywiadzie medycznym. Ma to na celu złagodzić Twoje objawy somatyczne (np. zawroty głowy, ataki paniki), aby nie utrudniały Ci codziennego funkcjonowania. Prawidłowo prowadzona terapia i dobrze dobrane leki sprawią, że Twój stan ulegnie poprawie. Nie stanie się to jednak po jednej wizycie. Leczenie nerwicy wymaga naszej wspólnej pracy i zaangażowania, zarówno Twojego, jak i terapeuty. Odpowiednie podejście naszych specjalistów sprawi, że po każdym spotkaniu zauważysz efekty leczenia. Możesz zmienić swoje dotychczasowe, destrukcyjne zachowania i zacząć odczuwać radość z życia. Zadzwoń do nas i umów odpowiedni termin pierwszej konsultacji. Jej koszt wynosi od 170-300 zł. Pomyśl, jak mogłoby wyglądać Twoja codzienność bez lęku i stresu!

Psychoterapia nerwic - skuteczne leczenie nerwicy

Zaburzenia nerwicowe można skutecznie leczyć. Nerwica dotyka wielu osób, niezależnie od płci i wieku, więc nie należy się jej wstydzić. Często szybko podjęte leczenie uchroni nas przed somatycznymi skutkami nerwicy. Pierwszy krok to umówienie wizyty u godnego zaufania, doświadczonego specjalisty. Leczeniem nerwicy zajmuje się lekarz psychiatra, psycholog kliniczny lub psychoterapeuta. W klinice Volta leczenie nerwicy rozpoczynamy od odpowiedniej diagnostyki. Jest to bardzo ważne, ponieważ objawy towarzyszące nerwicy mogą występować też w przypadku innych zaburzeń. Podczas pierwszej sesji spokojnie rozmawiamy o Twoim problemie, zadajemy pytania i uważnie słuchamy. Dzięki temu możemy dokładnie przeanalizować Twój problem, aby pomóc Ci lepiej poznać swoje emocje.

Psychoterapia ma fundamentalne znaczenie w leczeniu nerwicy i polega na cyklicznych spotkaniach z doświadczonym psychoterapeutą. W Klinice Volta prowadzimy psychoterapię indywidualną w różnych nurtach terapeutycznych. Pracują u nas doświadczeni psychoterapeuci, którzy specjalizują się w psychoterapii poznawczo-behawioralnej, systemowej, terapii EMDR czy psychoterapii psychodynamicznej.

Na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym nasz specjalista zaleca indywidualną terapię dostosowaną do Twoich potrzeb i objawów. Najskuteczniejsze efekty w leczeniu nerwicy przynosi terapia poznawczo-behawioralna, a także terapia psychodynamiczna. W Klinice Volta pomożemy opanować Ci zaburzenia lękowe i podpowiemy jak możesz rozładować napięcie, które towarzyszy Ci każdego dnia. Zwrócimy uwagę na zachowania i sytuacje, które potęgują Twoje dolegliwości. Wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie i podejmiemy właściwe leczenie.

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?