Usługi VoltaMed

Urolog Warszawa

Problemy urologiczne nie są powodem do wstydu. Mogą przysporzyć sporo trudności w codziennym życiu, a nieleczone mogą prowadzić do groźnych powikłań. Warto jak najwcześniej wdrażać odpowiednie leczenie. Jeśli potrzebny jest Ci lekarz urolog, który wykaże się profesjonalizmem, zrozumieniem i wiedzą, a jednocześnie chcesz uniknąć kolejek, wybierz Voltamed! Mamy swoją siedzibę blisko centrum Warszawy i łatwo do nas dotrzeć.

Lekarz urolog | Voltamed

Umów się na wizytę

Czym zajmuje się urolog?

W przypadku mężczyzn w centrum zainteresowania lekarza urologa są choroby układu moczowo-płciowego. Wbrew obiegowej opinii, do urologa chodzą nie tylko mężczyźni, ale także kobiety – w ich przypadku zajmuje się leczeniem chorób układu moczowego. Urolog wykonuje niezbędne badania medyczne i leczy choroby tych układów. Co ważne, nie tylko przeprowadza wywiad, ale także przeprowadza badanie fizykalne. W niektórych przypadkach konieczne jest zlecenie dodatkowych badań, czyli na przykład badań krwi i moczu, obrazowych i czynnościowych układu moczowego. W zależności od tego, jak przebiega dany przypadek, urolog stosuje leczenie zachowawcze lub zleca zabiegi chirurgiczne. Może też Cię nauczyć samobadania jąder i prostaty.

Najczęstsze choroby urologiczne

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do urologa przez taki dolegliwości jak osłabienie strumienia moczu, ból przy oddawaniu moczu, zbyt częsta mikcja czy uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza.

  • Kamica nerkowa – z tym problemem zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Występuje zwykle między 30, a 50 rokiem życia, choć może zdarzyć się też wcześniej i później. W nerkach pacjenta powstają kongolomeraty z minerałów występujących w moczu; te mniejsze wypłukują się wraz z moczem, ale większe zostają w miedniczce. Ich obecność powoduje silny ból w okolicy lędźwiowej (na wysokości nerek), nazywany kolką nerkową. Kolka nerkowa często jest pierwszym sygnałem, wskazującym na konieczność leczenia. Kamicę można leczyć farmakologicznie, a większe kamienie trzeba usuwać albo przez litotrypsję (wykorzystującą fale wstrząsowe) albo operacyjnie.
  • Łagodny rozrost gruczołu krokowego (prostaty) – jest schorzeniem dotyczącym mężczyzn dojrzałych, a dotyka nawet co drugiego mężczyzny po sześćdziesiątce. Pacjent często oddaje mocz, odczuwając przy tym ból i ma uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza moczowego. Chorobę można leczyć farmakologicznie bądź operacyjnie, najczęściej poprzez przezcewkową elektryczną resekcję lub przecewkową terapię mikrofalową. Nieleczony rozrost gruczołu krokowego może prowadzić do kamicy nerkowej, niewydolności nerek czy nawet ich zakażenia, w tym urosepsy. Warto też mieć na uwadze, że nieleczony rozrost prostaty może spowodować zatrzymanie moczu, co jest stanem zagrażającym życiu.
  • Rak prostaty – ma podobne objawy co rozrost prostaty, dlatego tak istotne jest zgłoszenie się do lekarza z wymienionymi wyżej objawami. Często jednak choroba rozwija się bez widocznych objawów, przez co wszystkim mężczyznom już po czterdziestym roku życia zaleca się regularne badania. Wcześnie wykryty rak prostaty jest wyleczalny.
  • Przedwczesny wytrysk – to jedna z najczęstszych dysfunkcji seksualnych, bo dotyczy nawet jednej trzeciej populacji mężczyzn. Taki wytrysk występuje często nawet przed rozpoczęciem stosunku i jest niemożliwy do opóźnienia. Może też wystąpić do minuty od rozpoczęcia współżycia. Przedwczesny wytrysk powoduje ogromną frustrację i niezadowolenie z życia seksualnego, przez co może prowadzić do jeszcze większej blokady psychicznej. Może mieć różne przyczyny, zarówno neurobiologiczne, jak i somatyczne czy psychologiczne. Leczy się go farmakologicznie oraz przez psychoterapię i metody treningowe.
  • Stulejka – występuje, gdy ujście napletka prącia jest tak zwężone, że nie da się go częściowo lub całkowicie ściągnąć. W przypadku chłopców do 2-4 roku życia jest stanem naturalnym, po tym czasie warto jednak ją leczyć. Nieleczona stulejka uniemożliwia lub znacznie utrudnia stosunek, dlatego wywołuje spory dyskomfort w życiu seksualnym. Leczy się ją poprzez całkowite lub częściowe usunięcie napletka w znieczuleniu miejscowym.
  • Zapalenie układu moczowego – przybiera różne formy, jednak w większości zapalanie układu moczowego powoduje zwiększoną częstotliwość oddawania moczu, ból przy mikcji i często skąpomocz. Leczy się je farmakologicznie. Dotykają częściej kobiet niż mężczyzn.

Leczy się także inne schorzenia, takie jak: torbiele nerek, zapalenie prostaty, żylaki powrózka nasiennego i inne choroby układu moczowego lub układu moczowo-płciowego, jak widoczne zmiany na powierzchni i strukturze prącia. Warto wiedzieć, że guz rozwijający się w organizmie często sygnalizuje się przez krwiomocz, dlatego nie można lekceważyć tego objawu.

Lekarz urolog - 2 | Voltamed

Czy powinienem iść do urologa? Wskazania medyczne

W przypadku mężczyzn profilaktyczne wizyty u urologa po czterdziestym roku życia są wskazane. Wskazaniem do wizyty są także takie objawy jak:

  • problem z oddawaniem moczu – ból przy oddawaniu moczu, częstomocz, skąpomocz
  • ból w okolicach nerek, będący zwykle kolką nerkową i sygnałem kamicy nerkowej
  • krwiomocz, który może być sygnałem rozwijającego się guza
  • dysfunkcje seksualne, takie jak przedwczesny wytrysk czy problemy z erekcją
  • częste lub nawracające zakażenia dróg moczowych, zwłaszcza jeśli leczenie w warunkach domowych nie przynosi odpowiednich rezultatów
  • bóle jąder i prącia, ból pęcherza moczowego i dróg moczowych
  • nietrzymanie moczu, nocne moczenie

Jak często chodzi się do urologa?

Mężczyźni po 40, a zwłaszcza po 50 roku życia powinni przychodzić do urologa co roku. Podczas wizyty profilaktycznej lekarz urolog wykonuje badanie per rectum, czyli przez odbyt i badanie PSA, czyli antygenu, którego regularne badanie nawet o 30% zmniejsza umieralność na raka prostaty. Badanie jest krótkie, a jednak może uratować Ci życie. W rodzinach, w których wystąpiły nowotwory na przykład prostaty, należy mieć na uwadze zwiększone ryzyko zachorowania, a co za tym idzie konieczność regularnych wizyt. Nawet bez odpowiedniego wykształcenia medycznego można w porę wykryć nowotwór prostaty poprzez samobadanie prostaty i jąder. Do tego warto zgłosić się od razu, gdy zauważy się niepokojące objawy.

Nie zwlekaj z wizytą!

Wizyty u urologa nie wywołują już w społeczeństwie takiego zdziwienia, jakie wywoływały jeszcze niedawno. Rośnie świadomość chorób układu moczowego i moczowo-płciowego, dlatego coraz więcej panów wie, że powinni badać się regularnie. Nie ma czego się wstydzić. Odpowiednia profilaktyka naprawdę ratuje życie i może znacznie zwiększyć jego komfort. Nie warto też obawiać się samej wizyty u lekarza; badania są szybkie i bezbolesne, a lekarz na pewno nie pozwoli sobie na niegrzeczne komentarze.

Ile kosztuje wizyta u urologa?

W mieście Warszawa cenny kształtują się różnie, dlatego nie ma na to pytanie prostej odpowiedzi. W naszej klinice pracuje czterech urologów. Cennik jest następujący:

  • prof. dr hab. nauk medycznych Andrzej Borówka – 280 zł
  • dr hab. nauk medycznych Jakub Dobruch – 300 zł
  • dr nauk medycznych Łukasz Nyk – 250 zł

Wybierz naszych dobrze wykwalifikowanych urologów!

Nasza klinika znajduje się blisko centrum Warszawy. Oferujemy konsultacje, podczas których zostanie wypracowana strategia leczenia. Nasi specjaliści to cenieni w środowisku medycznym lekarze, którzy naprawdę znają swój fach i wiedzą, jak leczyć pacjenta z różnymi dolegliwościami. Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące objawy lub chcesz się zgłosić na wizytę profilaktyczną, nie czekaj; możesz się zarejestrować na konsultacje na miejscu lub drogą telefoniczną. Gwarantujemy całkowitą dyskrecję i zrozumienie, dzięki którym wizyta u urologa nie będzie krępująca i traumatyczna, a stanie się normą, której będziesz chciał się trzymać. Urolog pokaże Ci też, jak można wykonywać samobadanie, które nawet bez przygotowania medycznego może uratować Ci życie. Na wizytę nie musisz mieć skierowania, dzięki czemu unikniesz czekania u internisty, co przełoży się na krótszą chorobę.

Realizowaliśmy leczenie dla mieszkańców dzielnic: Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz.

Wszelkie dolegliwości, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować z lekarzem. W naszej klinice tak samo dużo uwagi poświęca się chorobom takim jak zapalenie pęcherza moczowego, jak i nowotworom. Nasi specjaliści wiedzą, jak pokierować leczeniem tak, byś jak najszybciej zapomniał o nieprzyjemnych objawach. Na wizytę powinni zgłaszać się także mężczyźni po czterdziestym roku życia w celu profilaktyki a także wszyscy ci, w których rodzinach występowały nowotwory układu moczowego. Jeśli potrzebny jest Ci dobry urolog w Warszawie, zgłoś się właśnie do nas!

Chcesz umówić wizytę u specjalisty w naszej klinice?